Technologie

Przykłady realizacji w wybranych technologiach

Nowoczesne, innowacyjne rozwiązania dotarły także do branż budowlanych. Mają one usprawnić proces budowania różnego typu budynki, a także odciążyć nieco środowisko. Właśnie budową obiektów w takich nowoczesnych technologiach zajmuje się nasza firma. Oferujemy kilka innowacyjnych sposobów, dzięki którym Ty możesz z naszą pomocą stworzyć swój wymarzony dom, który będzie nie tylko piękny i funkcjonalny, ale także ekologiczny!

Budynki przyjazne domownikom i środowisku

Takie z pewnością są te projektowane i budowane przez nasz zespół. Zastosowanie nowoczesnych surowców i materiałów w realizowanych przez nas projektach pozwala na stworzenie budynków o energooszczędnym charakterze. Ten z kolei bezpośrednio wpływa na koszty związane między innymi z ogrzewaniem domu, do którego dodatkowo można użyć odnawialnych źródeł energii. Nowoczesne budynki przez nas produkowane są także niezwykle atrakcyjne dla domowników, którzy mogą znacznie obniżyć koszty mieszkania w nich. Estetycznie, komfortowo i tanio? Tak wygląda funkcjonowanie w budowanych przez naszą firmę domach prefabrykowanych!

W jakich technologiach budujemy nasze domy?

Innowacyjne sposoby stawiania budynków to nasza specjalność! Nasze projekty powstają między innymi w technologiach takich jak:

technologia drewnianego szkieletu, która gwarantuje szybkość budowy dowolnego budynku. Technologia ta odznacza się wybitnie dobrą izolacją cieplną, domy w niej wybudowane są także odporne i wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne,

technologia kermazytobetonu – budynki wykonane z tego naturalnego surowca bez chemicznych, toksycznych dodatków odznaczają się znakomitą izolacją akustyczną.

Rozwin i czytaj więcej

Domy energooszczędne

W obszarze nowoczesnego budownictwa jednym z kluczowych rozwiązań są między innymi energooszczędne domy prefabrykowane. Oferujemy je w naszej firmie. Budynki, które są przez nas budowane, powstają w dwóch technologiach prefabrykowanych: w szkielecie drewnianym lub z keramzytu, . Każda z tych propozycji jest w pełni dopasowywana do indywidualnych preferencji oraz wymagań Klienta. Nasz cel to bowiem dostarczenie Inwestorom budynku, który spełni ich wszelkie oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z domami wykonanymi przez firmę Hortus.

Zwiń

Energooszczędne domy - przestają być tymczasową modą, a stają się rozsądnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Władze Unii Europejskiej wprowadzają liczne dyrektywy i obostrzenia, które dążą do zmniejszenia zużycia energii. Domy energooszczędne są idealnym rozwiązaniem, które jest przyjazne dla środowiska oraz korzystne dla budżetu domowników. Dla budynków energooszczędnych idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Domy energooszczędne są niezwykle korzystną inwestycją, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów. Takie budownictwo znajduje coraz więcej zwolenników na całym świecie, w tym również w Polsce. Inwestorzy, coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na koszty budowy, ale również na koszty, jakie ponoszą w związku z utrzymaniem budynku. Innowacyjne rozwiązania stosowane w naszych domach energooszczędnych pozwalają uniknąć wysokich kosztów związanych z eksploatacją budynku.
O tym, jakie koszty generować będzie nasz dom, decydujemy już we wstępnej fazie projektu. Zastosowanie prefabrykatów stanowi domenę naszej firmy i jest najlepszym rozwiązaniem dla współczesnego domu energooszczędnego. W wyborze odpowiednich materiałów pomogą nasi eksperci. Warto zwrócić uwagę na prawidłową budowę ścian. To właśnie ich nieprawidłowa izolacja powoduje najwięcej strat ciepła. Ściana domu prefabrykowanego – wykonanego w szkielecie drewnianym - w całości wypełniona jest izolatorami o wysokich parametrach termicznych. Termoizolacyjne właściwości przegrody zewnętrznej określane są na podstawie współczynnika przenikania ciepła przegrody U [W/m2K]. Równie istotnym parametrem jest współczynnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło, który określa zapotrzebowanie na energię cieplną budynków. Należy projektować domy energooszczędne mając na uwadze - w dużej mierze - wymienione wyżej współczynniki, ale także funkcjonalność i estetykę.
Budynki te zawierają szereg rozwiązań dążących do zminimalizowania zużycia energii w trakcie eksploatacji. Firma Hortus wykonując dom prefabrykowany do minimum ograniczyła występowanie mostków termicznych, tak nie pożądanych w budownictwie energooszczędnym. Produkcja ścian odbywa się na hali, w idealnych warunkach. Na budowie następuje sprawny montaż z chirurgiczną wręcz precyzją, zapewniającą nowo powstałemu budynkowi szczelność, która jest jedną z głównych cech jaką powinien odznaczać się budynek energooszczędny.

Technologie przyjazne środowisku

Domy budowane w technologii szkielet drewniany to budynki, które wyróżnia dobra izolacja przegród zewnętrznych, co zapewnia bardzo niskie zapotrzebowanie na energię niezbędną do ich ogrzania. Obiekty wykonywane w szkielecie drewnianym przez naszą firmę charakteryzuje przenikalności cieplna ściany na poziomie U=0,14W/m2K. Dla porównania w Polsce wymagana przenikalność cieplna ściany wg PN wynosi U=0,25W/m2K, ale od 1. stycznia 2021r. będzie wynosiła tylko U=0,20W/m2K. Firma Hortus wykonuje prefabrykowane ściany drewniane, w których zminimalizowaliśmy występowanie mostków termicznych. Domy wykonane w naszej technologii mają zapotrzebowanie cieplne na poziomie 50kWh/m2 w ciągu roku. Dla porównania w metodzie tradycyjnej, obiekt wykonany zgodnie z PN powinien charakteryzować się zapotrzebowaniem na poziomie 120kWh/m2 w ciągu roku. Należy pamiętać, że drewno jest surowcem odnawialnym i podczas procesu wytwarzania materiałów konstrukcyjnych wywołuje niewielką emisję dwutlenku węgla do atmosfery, czego nie można powiedzieć o produkcji pustaków, bloczków, cegieł.
Domy budowane w technologii Klimapor (z keramzytu), są budynkami wykonywanymi z materiału naturalnego o wspaniałych właściwościach akustycznych i izolacyjnych. Keramzyt to glina łupkowa z okresu czwartorzędu wypalana w wysokich temperaturach, przez co budynki z keramzytu można porównać z domami budowanymi z czerwonej cegły. Ściana zewnętrzna z 20cm warstwą styropianu zapewnia przenikalność cieplną ściany na poziomie U=0,19W/m2K. Obiekty budowane w technologii Klimapor są energooszczędne i charakteryzuje je bardzo niskie zapotrzebowanie na energię. W czasie dnia nagrzewają się akumulując ciepło. Nocą to ciepło jest oddawane przez bardzo długi okres czasu. W upalne lato, dom w czasie dnia jest chłodny, a nocą przytulny.

Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

Keramzytobeton

Szczegółowy zakres prac - opis budowlany

Klimapor, czy też inaczej keramzytobeton to materiał budowlany o naprawdę szerokim zastosowaniu. Jest rodzajem mieszanki betonu i kruszywa wzbogaconego o specjalne dodatki, powstaje w procesie wypalania gliny. Keramzyt to naturalny materiał coraz częściej wykorzystywany w budownictwie, głównie ze względu na swoje wspaniałe właściwości. Charakteryzuje go między innymi porowata struktura, dzięki czemu domy z keramzytobetonu posiadają kuleczkową strukturę odpowiadającą za doskonałą izolację akustyczną. Na elewacji budynków firmy Hortus w technologii Klimapor stosujemy tynki mineralne. Malujemy je również farbami, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystyki, dzięki czemu nasi Klienci bez problemu mogą je dostosować do swoich indywidualnych preferencji.

Zwiń

Szczegółowy zakres prac - opis budowlany

Klimapor – keramzytobeton, jest rodzajem betonu, którego kruszywem jest keramzyt, powstający w procesie wypalania gliny. Keramzyt stanowi naturalny materiał budowlany o wspaniałych właściwościach. Charakteryzuje się porowatą strukturą, dzięki czemu domy z keramzytobetonu posiadają poprzez kuleczkową strukturę budowy idealną izolację akustyczną. Na elewacji budynków firmy Hortus w technologii klimapor położone są tynki mineralne i malowane farbami w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru klienta.

Ściana wewnętrzna nośna jest wykonana, tak samo jak ściany zewnętrzne, także z keramzytobetonu.


Jak widać na przekroju, ściana klimapor składa się z niezliczonej ilości porów powietrznych, które razem z 20 cm zewnętrzną warstwą styropianu tworzą bardzo dobrą izolację termiczną.


Kuleczki keramzytu posiadają twardą zamkniętą strukturę przez co nie przyjmują wilgoci. Ściany „oddychają” i zapewniają dobrą wymianę wilgotności powietrza.

Dźwięk szuka sobie drogę najmniejszego oporu. Dźwięk aby przeniknąć przez ścianę z keramzytobetonu musi przebyć długą drogę poprzez pojedyncze kuleczki tracąc po drodze swą moc.

Klimapor w czasie dnia nagrzewa się bardzo powoli akumulując ciepło. Nocą to ciepło jest oddawane przez bardzo długi okres czasu. W upalne lato, dom w czasie dnia jest chłodny a nocą przytulny.

Keramzyt jest 100 % naturalny, produkowany bez dodatków chemicznych. Z 1 m³ surowca otrzymuje się do 5 m³ z biologicznymi właściwościami kuleczek klimapor.


Klimapor - przekrój ściany




Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

Szkielet drewniany

Szczegółowy zakres prac - opis budowlany

Nowocześnie powstające budynki mieszkalne i nie tylko, mają całe mnóstwo zalet i korzyści płynących z ich użytkowania. Główną zaletą budynków w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego jest szybkie tempo budowy. Oznacza to więc, że klucze do własnego domu Inwestorzy mogą otrzymać stosunkowo niedługo po rozpoczęciu prac budowlanych. Nowoczesne projekty prefabrykowanych domów szkieletowych odznaczają się również bardzo dobrą izolacją cieplną oraz wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne. Wykorzystanie gotowych prefabrykatów drewnianych pozwala Inwestorom na dużą elastyczność w kwestii projektowania budynku. Można bowiem bez problemu dostosować układ czy wygląd takiego domu do indywidualnych potrzeb i preferencji. To unikalne rozwiązanie dla osób, które pragną stworzyć przestrzeń odzwierciedlającą ich styl życia.

Zwiń

czegółowy zakres prac - opis budowlany

Główną zaletą budynków w technologii szkielet drewniany jest szybkie tempo budowy, a co za tym idzie otrzymanie kluczy do własnego domu krótko po rozpoczęciu prac budowlanych. Budynki te odznaczają się też bardzo dobrą izolacją cieplną i wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne. Domy szkieletowe kanadyjskie charakteryzują się także wysokim stopniem wytrzymałości wobec szkodliwych i trudnych warunków atmosferycznych i wilgoci. Dzięki swoim zaletom staje się coraz bardziej popularną metodą budownictwa jednorodzinnego.

Firma Hortus jako konstrukcję ścian zewnętrznych używa krawędziaków najnowszej technologii typu KVH łączonych na długości na mikrowczepy. Krawędziaki KVH charakteryzuje duża wytrzymałość własna, odporność na skręcanie i pękanie oraz odporność na warunki zewnętrzne.
Jest to drewno suszone komorowo, które nie wymaga dodatkowej impregnacji chemicznej. Na elewacji budynków firmy Hortus w technologii szkieletu drewnianego położone są tynki mineralne i malowane farbami w szerokiej gamie kolorystycznej.
Stosujemy standardowo do wszystkich budynków prefabrykowanych płyty gipsowo-kartonowe typu GKF (ogień) lub GKFI (woda), które składają się z rdzenia gipsowego wzmocnionego włóknem szklanym, obłożonego dwustronnie kartonem nadającym wytrzymałość i gładkość powierzchni. Ściany z płyt gipsowo-kartonowych rodzaju GKF lub GKFI są stosowane jako elementy oddzieleń przeciwpożarowych.
Płyty gipsowo-kartonowe w ścianach wewnętrznych działowych, po obu ich stronach stosowane są podwójnie.
Budynki firmy Hortus w technologii szkielet drewniany, ze względu na wcześniejszą prefabrykację we własnej fabryce, charakteryzują się szybkim montażem na placu budowy i krótkim czasem realizacji.

Ściana szkielet drewniany



Zwiń

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie