Kronika budowy domu pod klucz

Kronika budowy domu została udokumentowana w trakcie realizacji domu jednorodzinnego o powierzchni podłogi netto 163,75 m² oraz garażu o powierzchni 29,50 m² wybudowanego dla naszych inwestorów w miejscowości Dąbrowa Chełmińska

Tworzenie wymarzonego domu to złożony proces, który wymaga tyle samo cierpliwości, co nakładu pracy. Na szczęście z firmami takimi jak nasza Twoje miejsce na ziemi może powstać szybciej. Skorzystanie z naszych usług oszczędza również Twój stres, a także oszczędza Ci codziennych wizyt na budowie. Wszystko powstaje bowiem pod okiem specjalistów, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Nasi inwestorzy zawsze z niecierpliwością oczekują dostawy swojego wymarzonego domu. Firma Hortus w umówionym wcześniej terminie przygotowuje się do dostawy i montażu budynku, ale wcześniej sprawdzi wykonanie fundamentów - te są bowiem równie ważne co szkielet obiektu.

Postęp widoczny z tygodnia na tydzień

Nasze działania są ściśle zaplanowane, dzięki czemu nie grożą nam opóźnienia. Ich schemat oraz nasze przestrzeganie go pozwala Ci zobaczyć postępy na placu budowy praktycznie z tygodnia na tydzień. Każdy z nich odpowiada bowiem innym działaniom. Dla przykładu, pierwsze trzy tygodnie realizacji to czas na wytyczenie ścian, izolację ich oraz łatowanie dachu, a także wykonanie instalacji wodnych, kanalizacyjnych czy centralnego ogrzewania. Kolejne tygodnie to z kolei okres wylewek, montażu płyt STG oraz wybór odpowiednich płytek podłogowych i ściennych - to niełatwe zadanie pozostawiamy jednak naszym Inwestorom!

Rozwin i czytaj więcej

1 Tydzień

W pierwszym dniu tygodnia, na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej wykonujemy izolacje poziome ścian i dokonujemy wytyczenia budynku na płycie. Wszystko jest przygotowane, możemy dostarczyć elementy budynku.

 
W pierwszym dniu tygodnia, na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej wykonujemy izolacje poziome ścian i dokonujemy wytyczenia budynku na płycie. Wszystko jest przygotowane, możemy dostarczyć elementy budynku.Dostarczamy, z samego rana, w drugim dniu. Jest to dzień właściwego montażu elementów domu. Nasi inwestorzy z bezpiecznej odległości obserwują, fotografują, są lekko, co jest zrozumiałe, podekscytowani. My w tym czasie montujemy ściany parteru, strop, ściany piętra i układamy płatwie i krokwie dachowe.

Elementy budynku są produkowane w naszej hali produkcyjnej, w warunkach suchych i niezależnych od warunków pogodowych, toteż na budowie jak najszybciej pokrywamy plandeką zabezpieczającą przed opadami atmosferycznymi.


W pozostałych dniach pierwszego tygodnia wykonujemy prace związane z wykończeniem więźby dachowej, łączeniem elementów konstrukcyjnych ze sobą, położeniem folii wstępnego krycia na dachu i ustawieniem rusztowania do prac elewacyjnych.Tydzień już minął, budynek stoi pewnie na fundamentach. Nasi inwestorzy mogą w naturalnej postaci zaobserwować  kształt wymarzonego domu. Jeszcze trochę cierpliwości, przeprowadzka niebawem

Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

2 Tydzień

Zaczynamy łatować dach, równocześnie uzupełniamy ocieplenia i wyprawy klejowe na stykach montażowych, układamy izolacje przeciwwilgociowe na parterze i ustawiamy ruszty stalowe ścianek działowych.


Zaczynamy łatować dach, równocześnie uzupełniamy ocieplenia i wyprawy klejowe na stykach montażowych, układamy izolacje przeciwwilgociowe na parterze i ustawiamy ruszty stalowe ścianek działowych. Inwestorowi zarysowują sie już konkretne pomieszczenia i pokoje wcześniej zaplanowanego własnego domu. Nastąpił teraz czas na instalacje, ale to w trzecim tygodniu.

Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

3 Tydzień

Tak jak przewidziano, wykonujemy instalacje takie jak:instalacje elektryczne, instalacje wodno- kanalizacyjne, oraz centralnego ogrzewania.

Tak jak przewidziano, wykonujemy instalacje takie jak:instalacje elektryczne, instalacje wodno - kanalizacyjne, oraz centralnego ogrzewania.W wewnątrz wykonujemy instalacje, ale z zewnątrz jest też dużo pracy. Niezależnie od montażu instalacji na zewnątrz trwa pokrycie dachowe, wykonanie boazerii okapów, mocowanie rynien i rur spustowych. Instalacje już są gotowe, kładziemy wtedy izolacje termiczne i wygłuszające (ze styropianu). Tydzień sie kończy, później przyjdzie jastrych.

Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

4 Tydzień

Jastrych wylewamy zarówno na parterze jak i na piętrze. Wstęp do budynku jest ograniczony, wiadomo, wylewki.

Jastrych wylewamy zarówno na parterze jak i na piętrze. Wstęp do budynku jest ograniczony, wiadomo, wylewki.
Niezależnie od wylewek, na zewnątrz wykonujemy tynk mineralny. Dom nabiera powoli swoich barw. Jeszcze zostały trzy tygodnie do wykończenia budynku pod klucz. Nasi inwestorzy pewnie już wcześniej zamówili nowe meble.
Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

5 Tydzień

Teraz kładziemy płyty STG na suficie, na stropie jętkowym i skosach dachowych. Wszystkie płyty STG są ognioodporne F-30. Wszystko jest zamknięte płytami STG.

Teraz kładziemy płyty STG na suficie, na stropie jętkowym i skosach dachowych. Wszystkie płyty STG są ognioodporne F-30. Wszystko jest zamknięte płytami STG. Inwestor widzi teraz kompletne pomieszczenia, płyty STG należy jeszcze pomalować. Wykonamy to w szóstym tygodniu.

Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

6 Tydzień

Dobór płytek podłogowych i ściennych stwarza nie lada dylemat dla Inwestora. Wszystkie są ładne, ale jaki kolor?

Dobór płytek podłogowych i ściennych stwarza nie lada dylemat dla Inwestora. Wszystkie są ładne, ale jaki kolor? Nasi inwestorzy zdecydowali się już wcześniej. Bardzo ładne kompozycje ze szlaczkiem ozdobnym.


Właśnie w szóstym tygodniu układamy płytki ścienne, także tapetujemy i wykonujemy prace malarskie. Płytki podłogowe położymy w ostatnim siódmym tygodniu.

Na koniec  szóstego tygodnia, jastrych uzyskuje wymaganą wilgotność 2% i spokojnie możemy układać w siódmym tygodniu płytki i panele podłogowe.

Zwiń
Rozwin i czytaj więcej

7 Tydzień

Nasi inwestorzy w myślach już widzą ustawienie mebli. Już niedługo, musimy jeszcze położyć płytki i panele podłogowe, zamontować schody, wstawić drzwi wewnętrzne.

Nasi inwestorzy w myślach już widzą ustawienie mebli. Już niedługo, musimy jeszcze położyć płytki i panele podłogowe, zamontować schody, wstawić drzwi wewnętrzne.


Oczywiście także sanitariaty i osprzęt elektryczny. Siódmy tydzień się kończy.  Gotowe, odbiór budynku i oddanie kluczy.
Zwiń

"Firmę Hortus znaliśmy już wcześniej - znana jest z solidności, terminowości i wysokiej jakości wykonania. Mogliśmy przekonać się o tym osobiście. Od początku budowy do oddania naszego domu do użytku minęło 7 tygodni. Prace montażowe przebiegały z precyzyjną koordynacją każdej grupy montażowej. Materiały przygotowane w fabryce Hortus odznaczają się wysoką jakością i dokładnością. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Dostawy dokładnie pokrywały się z opisem budowlanym całkowicie zgodnie z naszą umową budowlaną. Jesteśmy szczęśliwi i bardzo zadowoleni. Wprowadzamy się jak najszybciej. Nie możemy się doczekać." - Piotr z Dąbrowy Chełmińskiej


Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie