Wszystko, co warto wiedzieć o domach energooszczędnych

Nasze realizacje:

W dobie kryzysu ekonomicznego oraz ekologicznych zawirowań coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę budynków energooszczędnych. Tego typu domy muszą zostać jednak w odpowiedni sposób zaprojektowane oraz zbudowane. Ich głównym celem jest przecież jak najwyższa wydajność energetyczna. To z kolei może się przekładać na niższe koszty związane z ogrzewaniem. To oczywiście nie wszystko, co należy wiedzieć o domach energooszczędnych — jeszcze więcej dowiesz się, czytając ten artykuł dalej. Zachęcamy do tego!

Czym się charakteryzują domy energooszczędne?

Tak popularne w ostatnim czasie domy energooszczędne są nowoczesnymi budynkami, które zostały szczegółowo zaprojektowane, a w późniejszym etapie wybudowane z właściwych materiałów. Takie podejście ma na celu minimalizację zużycia potrzebnej do korzystania z budynku energii. Energooszczędne domy charakteryzują się znakomitą izolacją termiczną. W tego typu budynku zazwyczaj wyposaża się także w energooszczędne urządzenia oraz systemy grzewcze czy wentylacyjne – wszystko to ma na celu uzyskanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń, przy równoczesnym jak najmniejszym zużyciu energii.

Tanio i ekologicznie?

Bardzo często domy energooszczędne kojarzymy z niskimi kosztami eksploatacyjnymi. I to prawda, dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz rozwiązań zużycie energii jest bardzo niskie – to z kolei bezpośrednio może się przekładać na niższe rachunki za energię. Co więcej, wcześniej wspomniane materiały używane do budowy domów ekologicznych pozwalają na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla bądź innych szkodliwych substancji do atmosfery. Są one także w pełni bezpieczne dla domowników. Nowoczesne domy energooszczędne to również prawdziwa gratka dla każdego fana inteligentnych rozwiązań — intuicyjne systemy kontrolowania energii czy ogrzewania bądź oświetlenia pozwalają na bardzo łatwe użytkowanie tego typu budynków praktycznie z każdego miejsca na świecie. Takie rozwiązania sprawiają także, że energooszczędne budynki są bezpieczne.

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie