Proces budowy domu modułowego od A do Z

Nasze realizacje:

Posiadanie własnego miejsca na świecie to jedno z marzeń każdego z nas. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup działki oraz wybudowanie swojego domu. Nic w tym dziwnego – to moment, w którym tego typu marzenia mogą stać się rzeczywistością. Tradycyjna budowa to jednak coś, co już powoli odchodzi w zapomnienie. Chociażby dlatego, że proces ten jest czasochłonny i skomplikowany. Coraz więcej osób obecnie decyduje się na nowoczesne rozwiązania, które znacznie mogą go uprościć i przyspieszyć. Mowa oczywiście o domach modułowych, których poszczególne etapy powstawania postaramy się przybliżyć w tym wpisie. Koniecznie czytaj dalej!

Dom modułowy, czyli jaki?

Dom modułowy całoroczny to budynek składający się z gotowych elementów. Moduły te powstają w fabrykach, a w kolejnym etapie są transportowane na miejsce budowy, to tam są również ze sobą łączone i składane. Takie puzzle XXL są oczywiście uprzednio starannie projektowane, aby wszystkie części idealnie do siebie pasowały.

Proces budowy domu modułowego — najważniejszy jest projekt!

Pierwszy etap powstawania nowoczesnego domu modułowego to oczywiście przygotowanie szczegółowego projektu. Ten musi uwzględniać wszystkie potrzeby, preferencje i wymagania inwestora, który może postawić na gotowy projekt domu, ale może również stworzyć swój własny, indywidualny projekt.

Do roboty...

Kolejna część procesu budowy domu modułowego to oczywiście produkcja poszczególnych jego części. Gotowy projekt zawiera bowiem wszystkie potrzebne do stworzenia prefabrykatów informacje – od ścian, aż po instalacje. Wszystkie części powstają w fabryce, która rzetelnie kontroluje jakość produkowanych prefabrykatów. Kolejnym etapem jest przetransportowanie części domu na miejsce budowy.

Gigantyczna układanka

Tak można nazwać kolejny etap budowy domu modułowego, czyli łączenie ze sobą poszczególnych części. Kiedy już układanka powstanie, przechodzi szczegółowe kontrole dotyczące jakości. To tutaj różnica między tradycyjnym budownictwem, a innowacyjnymi domami modułowymi jest najbardziej widoczna – sam proces budowy jest bowiem znacznie skrócony. Na koniec czas na prace wykończeniowe. To właśnie wtedy Twój całoroczny dom modułowy nabiera charakteru.

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie