Wszystko, co warto wiedzieć o pompach ciepła

Nasze realizacje:

Jednymi z coraz częściej montowanych urządzeń w nowoczesnych budynkach są pompy ciepła. Sprzęty te mogą wykorzystywać odnawialne źródła energii. W ten sposób tanio i efektywnie można ogrzewać różnego typu budynki (zazwyczaj są to energooszczędne domy jednorodzinne). Pompy ciepła cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością, ponieważ są urządzeniami niezwykle bezpiecznymi i praktycznie bezobsługowymi, a koszty ich eksploatacji są stosunkowo niskie.

Pompy ciepła — przydatne nawet w małych przestrzeniach

Dokładnie tak! Być może nie każdy o tym wie, ale pompy ciepła to urządzenia, które nie wymagają dużej przestrzeni czy osobnej kotłowni oraz komina. Zdecydowanie może nam to pomóc w obniżeniu kosztów zawiązanych z budową naszego domu, zaoszczędzone w ten sposób fundusze możemy przeznaczyć na izolację cieplną. Ta w połączeniu z odpowiednio dobraną pompą ciepła może nam przynieść sporo korzyści związanych, chociażby z niskimi kosztami ogrzewania naszego domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Interesując się tematem pomp ciepła, warto również dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje bądź typu. Obecnie na rynku urządzenia te występują w trzech wariantach — możemy więc wyróżnić pompy ciepła powietrzne, gruntowe oraz wodne. Pierwszy typ pobiera ciepło z powietrza na zewnątrz budynku, drugi z ziemi, trzeci natomiast analogicznie do poprzednich – z wody. Wybór konkretnego typu jest ściśle uzależniony od indywidualnych preferencji oraz potrzeb inwestora.

Zalety pomp ciepła

Tych w ostatnim czasie wymienia się naprawdę sporo. Jedną z podstawowych jest oczywiście ich wysoka wydajność i efektywność. Wszystko dlatego, że w swojej pracy pompy ciepła wykorzystują istniejącą już energię z otoczenia – oznacza to, że są w stanie wyprodukować znacznie więcej ciepła, niż jej zużyją. Aspekt ten bezpośrednio wpływa z kolei na niższe koszty eksploatacji, porównując je do tradycyjnych metod ogrzewania budynków. Inna istotną zaletą pomp ciepła jest ich wpływ na środowisko. Wytwarzają one bowiem znacznie mniej gazów cieplarnianych.

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie