Wady i zalety domu parterowego

Nasze realizacje:

Posiadanie własnego domu oraz kawałka ziemi daje pewnego rodzaju poczucie wolności i bezpieczeństwa. To dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na budowę swojego wymarzonego domu. Podczas tego procesu czeka na nas jednak kilka ważnych decyzji i wyborów. Jednym z nich jest oczywiście typ budynku. Do wyboru mamy bowiem domy piętrowe oraz parterowe. Ten drugi rodzaj w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego – takie rozwiązanie ma bowiem wiele zalet, które w tym wpisie postaramy się przedstawić. Czytaj koniecznie dalej!

Przestrzeń otoczona ogrodem z każdej strony

Niewątpliwym atutem domów parterowych jest ich bliskie otoczenie natury. Odpowiednio zaprojektowany budynek może bowiem zaoferować dostęp, chociażby do ogrodu i działki z każdej części domu. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie obcowanie z naturą podczas codziennego życia.

Wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie

Osoby decydujące się na domy parterowe, swój wybór bardzo często motywują także przyszłością. Tego typu obiekty pozbawione są bowiem schodów, dzięki czemu wszystkie pomieszczenia mogą być rozmieszczone na jednym poziomie. Brak schodów sprawdza się między innymi w przypadku osób starszych czy mających przewlekłe trudności w samodzielnym i swobodnym poruszaniu się. Na domy parterowe bardzo często decydują się także pary, które planują bądź już posiadają małe dzieci – schody łączące dwa poziomy bywają przecież niebezpieczne dla maluchów. Nie zapominajmy także o kwestiach oszczędności pieniędzy i przestrzeni – schody pochłaniają dużą część budżetu przeznaczonego na budowę domu, a także zajmują w nim dużo miejsca, które można w inny sposób wykorzystać.

Podstawowa wada domów parterowych

Jest nią oczywiście działka. Decydując się na dom parterowy, zazwyczaj potrzebujemy nieco większych jej rozmiarów — w końcu na jednym poziomie znajdować się będą wszystkie pomieszczenia. W przypadku domów piętrowych przestrzeń można rozłożyć na dwóch poziomach, dzięki czemu dom może zostać wybudowany na mniejszej działce.

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie