Dlaczego warto zbudować dom energooszczędny

Nasze realizacje:

Koszty związane z budową wymarzonego domu stają się coraz wyższe. Coraz więcej osób decyduje się więc na znacznie mniejsze metraże, a także domy, które wykorzystują nowoczesne, energooszczędne metody budowania ich. Od wielu sezonów w debacie ublicznej trwa dyskusja na temat tego, dlaczego warto zbudować dom energooszczędny. W poniższym wpisie postaramy się przedstawić Ci kilka argumentów przemawiających za właśnie taką inwestycją.

Po pierwsze, oszczędność na mediach

Głównymi kosztami związanymi z mieszkaniem w domu są oczywiście te związane z użytkowaniem różnych mediów. Należą do nich między innymi prąd czy ogrzewanie. Nowoczesne technologie, które zazwyczaj są wykorzystywane do budowy energooszczędnych budynków, pozwalają na ich znacznie lepszą izolację cieplną, a co za tym idzie obniżenie kosztów dotyczących ogrzewania. Energooszczędne budynki ogrzewane są w większości prądem za pomocą chociażby wysokowydajnych pomp ciepła, dlatego opłaty za ogrzewanie w tego typu domach są niskie - to oczywiście tylko jeden z argumentów przemawiających za tym, że budowa domów energooszczędnych się opłaca.

Trwałość to podstawa

Budując swój wymarzony dom, zakładamy, że będzie on dla nas azylem i ostoją na wiele lat. Inwestujemy więc w poszczególne materiały, aby mogły one tworzyć naszą przestrzeń. Nie inaczej jest w przypadku budownictwa energooszczędnego, które uważane jest za niezwykle trwałe. Dzięki temu, że materiały do budowy tego typu budynków są bardzo dokładnie selekcjonowane, inwestorzy mogą cieszyć się między innymi wysoką izolacyjnością cieplną. Połączenie bezpiecznych dla zdrowia surowców, którymi izoluje się budynek od samych fundamentów i przemyślanych projektów sprawia, że domy energooszczędne są nie tylko zdrowe, jak i tanie w eksploatacji oraz bardzo wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne. Co więcej, energooszczędne domy to również względy ekologiczne, o których także powinniśmy w obecnych czasach pamiętać.

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie