Domy z prefabrykatów drewnianych

Nasze realizacje:

Szczegółowy zakres prac - opis budowlany

Wykorzystując w codziennej pracy nowe, doskonale sprawdzające się w swojej roli technologie budujemy domy, w których panuje przyjazny dla mieszkańców mikroklimat. Nie dziwi więc fakt, że nasze domy z prefabrykatów drewnianych, ze ścianami dyfuzyjnie otwartymi, to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań.

Technologia stosowania oddychających przegród zewnętrznych ma wiele atutów. Przede wszystkim pozwala na efektywne odprowadzanie zbierającej się wewnątrz budynku pary wodnej.

Dzięki zastosowaniu:

  • aktywnej folii paroizolacyjnej STEICO Multirenova,
  • płyty fasadowej z włókna drzewnego STEICO Protect,
  • a także tynku zewnętrznego otwartego dyfuzyjnie STO Silco k2.0,

w pomieszczeniach naszych domów z prefabrykatów nie tylko nie kumuluje się wilgoć wytwarzana podczas wykonywania codziennych czynności, ale też nie przepływa ona z zewnątrz. Cała konstrukcja jest też szczelna, dlatego nie występują problemy związane ze swobodnym przepływem powietrza przez ściany budynku. Dzięki dyfuzyjnej otwartości ścian ograniczona zostaje m.in. możliwość pojawienia się na ścianach pomieszczeń ognisk pleśni mających negatywny wpływ na zdrowie. Dodatkową korzyścią jest również energooszczędność tego rozwiązania. Wyposażone w nie domy z prefabrykatów drewnianych wykazują przenikalność cieplną na poziomie 0,15W/m2*K. Budynki tego typu są przyjazne dla środowiska, a ich budowa zajmuje około 3 miesiące.


Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie