Domy z prefabrykatów drewnianych

Nasze realizacje:

Szczegółowy zakres prac - opis budowlany

Wykorzystując w codziennej pracy nowe, doskonale sprawdzające się w swojej roli technologie budujemy domy, w których panuje przyjazny dla mieszkańców mikroklimat. Nie dziwi więc fakt, że nasze domy z prefabrykatów drewnianych, ze ścianami dyfuzyjnie otwartymi, to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań.

Technologia stosowania oddychających przegród zewnętrznych ma wiele atutów. Przede wszystkim pozwala na efektywne odprowadzanie zbierającej się wewnątrz budynku pary wodnej.

Dzięki zastosowaniu:

  • aktywnej folii paroizolacyjnej STEICO Multirenova,
  • płyty fasadowej z włókna drzewnego STEICO Protect,
  • a także tynku zewnętrznego otwartego dyfuzyjnie STO Silco k2.0,

w pomieszczeniach naszych domów z prefabrykatów nie tylko nie kumuluje się wilgoć wytwarzana podczas wykonywania codziennych czynności, ale też nie przepływa ona z zewnątrz. Cała konstrukcja jest też szczelna, dlatego nie występują problemy związane ze swobodnym przepływem powietrza przez ściany budynku. Dzięki dyfuzyjnej otwartości ścian ograniczona zostaje m.in. możliwość pojawienia się na ścianach pomieszczeń ognisk pleśni mających negatywny wpływ na zdrowie. Dodatkową korzyścią jest również energooszczędność tego rozwiązania. Wyposażone w nie domy z prefabrykatów drewnianych wykazują przenikalność cieplną na poziomie 0,15W/m2*K. Budynki tego typu są przyjazne dla środowiska, a ich budowa zajmuje około 3 miesiące.


Czytaj więcej

Domy szkieletowe

Główną zaletą budynków w oparciu o szkielet drewniany jest szybkie tempo budowy, a co za tym idzie otrzymanie kluczy do własnego domu krótko po rozpoczęciu prac budowlanych. Budynki te odznaczają się też bardzo dobrą izolacją cieplną i wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej

Domy z keramzytu

Klimapor - inaczej keramzytobeton - jest rodzajem betonu, gdzie kruszywem jest keramzyt, powstający w procesie wypalania gliny. Kermazyt stanowi naturalny materiał budowlany o wspaniałych właściwościach. Charakteryzuje się porowatą strukturą, dzięki czemu domy z kermazytu posiadają poprzez kuleczkową strukturę budowy idealną izolację akustyczną....

Czytaj więcej

Domy energooszczędne

Energooszczędne domy budujemy w trzech technologiach: na drewnianym szkielecie, z keramzytu, czy też z wykorzystaniem muru pruskiego. Każdy z nich dopasowany jest do indywidualnych preferencji oraz wymagań Klienta. Naszym celem jest dostarczyć Klientom gotowy budynek, który spełni ich wszelkie oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z domami...

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie