Szkielet drewniany - ściana dyfuzyjnie otwarta

Nasze realizacje:

Powrót

Szczegółowy zakres prac - opis budowlany

Dom wykonany w szkielecie drewnianym, w którym przegrody zewnętrzne „oddychają”. W celu odprowadzenia pary wodnej z środka budynku, stosuje się aktywną folię paroizolacyjną (STEICO multirenova). Styropian zastąpiono płytą fasadową z włókna drzewnego (STEICO protect) oraz tynk zewnętrzny otwarty dyfuzyjnie (STO Silco k2.0).

Ściana otwarta dyfuzyjnie pozwala na odprowadzenie nadmiaru wilgoci, zmagazynowanej wewnątrz budynku, na zewnątrz ściany, jednocześnie ograniczając przepływ wilgoci w odwrotnym kierunku. W domu szkieletowym dyfuzyjnie otwartym dzięki zastosowaniu aktywnej foli paroizolacyjnej rozwiązano problem występowania nadmiernej wilgoci, zapewniając jednocześnie szczelność konstrukcji poprzez uniemożliwienie swobodnego przepływu powietrza przez ścianę. Otwartość dyfuzyjna zapewnia zdrowy mikroklimat w domu.

Domy szkieletowe dyfuzyjnie otwarte zaliczają się do budynków energooszczędnych. Przenikalność cieplna ściany wynosi 0,15W/m2*K, co pozwala się cieszyć niskimi kosztami użytkowania budynku. Materiały wykorzystane do budowy sprawiają, że dom jest przyjazny środowisku i zapewnia dobre samopoczucie użytkowników.

Domy dyfuzyjnie otwarte oferowane przez naszą firmę, są domami prefabrykowanymi, co pozwala na zbudowanie domu „pod klucz” w przeciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia budowy.


Czytaj więcej

Domy szkieletowe

Główną zaletą budynków w oparciu o szkielet drewniany jest szybkie tempo budowy, a co za tym idzie otrzymanie kluczy do własnego domu krótko po rozpoczęciu prac budowlanych. Budynki te odznaczają się też bardzo dobrą izolacją cieplną i wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej

Domy z keramzytu

Klimapor - inaczej keramzytobeton - jest rodzajem betonu, gdzie kruszywem jest keramzyt, powstający w procesie wypalania gliny. Kermazyt stanowi naturalny materiał budowlany o wspaniałych właściwościach. Charakteryzuje się porowatą strukturą, dzięki czemu domy z kermazytu posiadają poprzez kuleczkową strukturę budowy idealną izolację akustyczną....

Czytaj więcej

Domy energooszczędne

Energooszczędne domy budujemy w trzech technologiach: na drewnianym szkielecie, z keramzytu, czy też z wykorzystaniem muru pruskiego. Każdy z nich dopasowany jest do indywidualnych preferencji oraz wymagań Klienta. Naszym celem jest dostarczyć Klientom gotowy budynek, który spełni ich wszelkie oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z domami...

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie