Domy z keramzytu

Nasze realizacje:

Powrót

Szczegółowy zakres prac - opis budowlany

Klimapor – keramzytobeton, jest rodzajem betonu, którego kruszywem jest keramzyt, powstający w procesie wypalania gliny. Keramzyt stanowi naturalny materiał budowlany o wspaniałych właściwościach. Charakteryzuje się porowatą strukturą, dzięki czemu domy z keramzytobetonu posiadają poprzez kuleczkową strukturę budowy idealną izolację akustyczną. Na elewacji budynków firmy Hortus w technologii klimapor położone są tynki mineralne i malowane farbami w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru klienta.

Ściana wewnętrzna nośna jest wykonana, tak samo jak ściany zewnętrzne, także z keramzytobetonu.


Jak widać na przekroju, ściana klimapor składa się z niezliczonej ilości porów powietrznych, które razem z 20 cm zewnętrzną warstwą styropianu tworzą bardzo dobrą izolację termiczną.


Kuleczki keramzytu posiadają twardą zamkniętą strukturę przez co nie przyjmują wilgoci. Ściany „oddychają” i zapewniają dobrą wymianę wilgotności powietrza.

Dźwięk szuka sobie drogę najmniejszego oporu. Dźwięk aby przeniknąć przez ścianę z keramzytobetonu musi przebyć długą drogę poprzez pojedyncze kuleczki tracąc po drodze swą moc.

Klimapor w czasie dnia nagrzewa się bardzo powoli akumulując ciepło. Nocą to ciepło jest oddawane przez bardzo długi okres czasu. W upalne lato, dom w czasie dnia jest chłodny a nocą przytulny.

Keramzyt jest 100 % naturalny, produkowany bez dodatków chemicznych. Z 1 m³ surowca otrzymuje się do 5 m³ z biologicznymi właściwościami kuleczek klimapor.


Klimapor - przekrój ściany
Czytaj więcej

Domy szkieletowe

Główną zaletą budynków w oparciu o szkielet drewniany jest szybkie tempo budowy, a co za tym idzie otrzymanie kluczy do własnego domu krótko po rozpoczęciu prac budowlanych. Budynki te odznaczają się też bardzo dobrą izolacją cieplną i wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne.

Czytaj więcej

Domy energooszczędne

Energooszczędne domy budujemy w trzech technologiach: na drewnianym szkielecie, z keramzytu, czy też z wykorzystaniem muru pruskiego. Każdy z nich dopasowany jest do indywidualnych preferencji oraz wymagań Klienta. Naszym celem jest dostarczyć Klientom gotowy budynek, który spełni ich wszelkie oczekiwania. Zapraszamy do zapoznania się z domami...

Czytaj więcej

Szkielet drewniany - ściana dyfuzyjnie otwarta

Dom wykonany w szkielecie drewnianym, w którym przegrody zewnętrzne "oddychają". W celu odprowadzenia pary wodnej z środka budynku, stosuje się aktywną folię paroizolacyjną (STEICO multirenova). Styropian zastąpiono płytą fasadową z włókna drzewnego (STEICO protect) oraz tynk zewnętrzny otwarty dyfuzyjnie (STO Silco k2.0).

Hortus Michał Lewandowski Sp. z o.o.

tel.: 52 348 71 50
mail: sekretariat@domyprefabrykowane.com
ul. Bydgoska 33 | 89-200 Zamość (koło Bydgoszczy)
woj. kujawsko-pomorskie